Eagle Nedir, Neden Eagle Kullanıyoruz, Eagle Nasıl kullanılır, Nasıl edinilir? gibi sorulara cevap arayanlar için bu videoda detaylıca incelemeye çalıştık. Videonun açıklayıcı olduğunu düşünüyoruz.

Kullanımı ve öğrenilmesi öğrenci projelerinde kullanılan diğer programlar kadar kolay olmasa da öğrenildiğinde sizleri memnun edebileceğini düşünüyoruz. Ayrıca internette paylaşılan projelerin, maker çevresinin veyahut Arduino gibi ürünlerin dosyalarına ulaşabildiğiniz gibi kaynağının da bol olması ekstra avantaj. Büyük firmalar da ürünlerinde bu programın dosyalarını bizlerle paylaştığı ve pazar da bu yönde genişlediği için biz de videoda açıkladığımız nedenlerden dolayı “Kendi Mikrodenetleyici Kartımızı Üretiyoruz” serimiz için bu programı kullanmaya karar verdik.

Bu videoda şu konulara değindik:

1- Tasarlayacağımız kart üzerindeki yenilikler. 00:40
2- Eagle nedir? 04:20
3- Neden Eagle? 04:33
4- Eagle’ı nasıl edinebiliriz? 07:47
5- Genel Eagle arayüzü. 12:00

25.000 Abone Şerefine IOTURKS ile başladığımız mikro denetleyici kartımızı üretiyoruz serimizin 2. bölümünde ayrıca Lezzetli Robot Tarifleri’nin devamlı takipçilerini bu videoda minik bir sürpriz bekliyor 🙂 Herhangi bir soru, öneri veya eleştiriniz varsa lütfen aşağıya yorum olarak bırakınız 🙂

Kendi Mikrodenetleyici Kartımızı Üretiyoruz serimizin diğer videoları:

Kendi Mikrodenetleyici Kartımızı Üretiyoruz #0

PCB Nedir? – Kendi Mikrodenetleyici Kartımızı Üretiyoruz #2

Step-Down Voltaj Regülatör Devresi – Kendi Mikrodenetleyici Kartımızı Üretiyoruz #3

UART Köprüsü – Kendi Mikrodenetleyici Kartımızı Üretiyoruz #4

Atmega32u4 Devre Şeması Çizimi – Kendi Mikrodenetleyici Kartımızı Üretiyoruz #5

Youtube Hesabımız