16 MAYIS 2020

Herkese merhaba,

Hemen söyleyeyim, canlı yayınlarda yaptığımız mahmuduino ve LRTrobo kartları henüz üretimden gelmedi. Sanırım Covid sürecinden kargolar ciddi olarak etkileniyor. Kartlar üretimden çıktı yoksa.

Bu akşamın konusu basit bir çizgi izleme sensörü olacak. Yine basit bir kart aslında. Mevcutta bol bol olan kartları biraz kendimize göre özelleştireceğiz. Bakarsınız çok işe yarar ürettiririz de bol bol kullanırız. Bakalım 🙂

Elimizdeki kartı aslında geçen hafta da gösterdim size. Bu arkadaş üzerinde lm339 ile karşılaştırılmış veriyi dijital olarak size veriyor. Analog veri alma şansınız yok. Bizim sensör istersek analog istersek dijital verecek. Güzel olacağını düşünüyorum. Hep beraber karar veririz işlevselliğine bittiğinde 🙂 Yayında görüşmek üzere.


17 MAYIS 2020

Saat şuan 01:43 yayının üstünden hemen sıcağı sıcağına yazıyorum burayı.  Anlık izleyici sayılarımız biraz düştü. Belki de insanlar basit projelere doymuş olabilir. Önümüzdeki hafta son kez deneyeceğim. Sonuç bu hafta ile aynı olursa artık vitesi yükseltmeye başlayabiliriz 🙂

Önümüzdeki yayında kartın PCB tarafını bitirip üretime yolluyor olacağız. Geldiğinde bu kartları beraber lehimleyip bir canlı yayında öyle yaparız belki 🙂 Yayında görüşürüz.


LRT1919 PCB